Jak wybrać idealny rodzinny zestaw do herbaty

23 stycznia 2023 22:50
Jak wybrać idealny rodzinny zestaw do herbaty фото

Przez długi czas uważano, że zestawy do herbaty są przestarzałe: mówią, dlaczego są, skoro są wygodne i niedrogie kubki z Ikei. Ale kiedy wszyscy zaczęli spędzać znacznie więcej czasu w domu, pojawiła się potrzeba otaczania się rzeczami nie tylko funkcjonalnymi, ale i pięknymi.

Omawiamy, jak wybrać idealny zestaw do herbaty dla siebie i który lepiej podarować rodzicom.

Liczba filiżanek

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przy wyborze usługi, jest ustalenie liczby dań. Kupowanie dziennego zestawu dla 8 osób, jeśli w domu mieszkają trzy osoby, w tym kot, jest mało racjonalne. Istnieje możliwość zakupu zestawu do herbaty dla czterech osób (w tym gości przychodzących) lub minizestawu z małym imbrykiem, parą filiżanek i spodków.

Po podjęciu decyzji o ilości przejdź do wyboru materiału.

Szkło

Wybór minimalistyczny. Zestawy szklane z reguły mają stylowy, nowoczesny design. Plus: szkło jest bardzo łatwe w pielęgnacji. Nie pochłania zapachów i można go myć w zmywarce.

Minus: szkło jest kruche i nie zawsze odporne na ciepło, może pęknąć od zbyt gorącej wody lub zmian temperatury.

Ceramika

Zróbmy od razu rezerwację: ceramika to każdy wyrób z gliny, który został wypalony. Zarówno tani kubek z wesołym napisem za dziesięć złotych, jak i chińska porcelana kostna to ceramika.

Zaletą wszystkich produktów ceramicznych jest to, że długo utrzymują ciepło, co oznacza, że ​​nie trzeba stale rozcieńczać schłodzonej herbaty wrzącą wodą.
Wadą właściwą każdej ceramice jest kruchość i strach przed zmianami temperatury. Ale są też specyficzne niuanse. Na przykład zestawy wykonane z delikatnej porcelany (zwłaszcza kości) są bardzo piękne, ale także bardzo drogie. A niedrogi malowany fajans jest wygodny, ale raczej delikatny.

Ceramika szklana

Wbrew nazwie nie ma nic wspólnego z ceramiką jako taką. Jest to nieprzezroczyste szkło ognioodporne, które producenci mogą pomalować na dowolny kolor. Wada ceramiki szklanej jest taka sama jak zwykłego szkła – napoje w takich naczyniach szybko stygną.

Zwróć uwagę na czajnik

Czajnik jest opcjonalnym elementem usługi. Ale widzisz, o wiele ładniej jest, jeśli na stole jest komplet filiżanek, imbryk, a nawet spodki. A niewiele rzeczy jest bardziej irytujących niż niewygodny czajniczek, który nalewa herbatę gdziekolwiek poza filiżanką.

Najważniejszą rzeczą w czajniczku jest więc jego kształt. Koneserzy rozpoznają zarówno klasyczne „brzuchate” imbryki, jak i wydłużone modele. Najważniejsze, aby dziobek był skierowany do góry i znajdował się powyżej poziomu „szyi”. Drugim ważnym czynnikiem jest szczelność pokrywy. Nieszczelna pokrywka uwalnia ciepło potrzebne do prawidłowego zaparzania herbaty.


Podobne wiadomości: