Jak wybrać idealny pojemnik na lunch do biura

18 stycznia 2023 06:02
Jak wybrać idealny pojemnik na lunch do biura фото

Pomysł noszenia ze sobą jedzenia w pudełku śniadaniowym, zamiast jedzenia lunchu w pobliskiej kawiarni, staje się coraz bardziej popularny wśród osób zdrowo się odżywiających.
Jeśli chcesz mieć pewność co jesz, najlepiej ugotować to samemu lub powierzyć to zaufanemu specjaliście. Aby wnieść jedzenie do biura, potrzebujesz wygodnych przyborów.

Plastik, metal czy silikon – jaka jest różnica

Na początek zastanówmy się, jakie są pudełka na lunch w zależności od rodzaju materiału, z którego wykonane są pojemniki. Najczęściej jest to plastik, metal i silikon. Mniej powszechne są pudełka wykonane z drewna i bambusa. Jest wiele szklanych pojemników, ale niewielu, którzy chcą je nosić ze sobą, jest ciężkich.

Lepiej wybrać plastikowe pudełka spośród większości, biorąc pod uwagę fakt, że muszą one wytrzymać ciepło i mróz. Najlepiej zdecydować się na naczynia oznaczone „PP” (polipropylen). Dziś to najbardziej przystępne cenowo i bezpieczne, to klasyczne tworzywo spożywcze, które nadaje się do podgrzewania w mikrofali, mycia w zmywarkach i długotrwałego wielokrotnego użytku.

Metalowy pojemnik musi być wykonany ze stali nierdzewnej. Ma właściwości antybakteryjne, dobrze zachowuje naturalny świeży smak potraw, jest dość lekki i wytrzymały. Główną wadą jest to, że nie można go włożyć do kuchenki mikrofalowej. Główną zaletą jest to, że długo utrzymuje ciepło żywności na zasadzie termosu.

Silikonowe pudełka śniadaniowe, podobnie jak metalowe, uważane są za najbardziej przyjazne dla przechowywanej w nich żywności. Bakterie nie rozwijają się dobrze na silikonie, a żywność pozostaje świeża dłużej niż plastik. Z zalet - nie pęka i nie pęka (trzeba jeszcze spróbować go rozbić), miseczki czasem się składają. Minus - również kiepski do podgrzewania w mikrofalówce.

Szklany pojemnik jest bardziej odpowiedni do użytku domowego, ponieważ jest dość ciężki. Ale nawet takie naczynia mają fanów, którzy wolą nosić jedzenie do pracy w nim.

Drewniane i bambusowe pudełka śniadaniowe nadają się do przechowywania suchej żywności i lekkich przekąsek, takich jak kawałki owoców.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy wyborze lunch boxa:

  •      Czy można go myć w zmywarce;
  •      Czy jest wykonany z bezpiecznego materiału;
  •      Jak szczelny;
  •      Czy łatwo się otwiera i zamyka?
  •      Czy jest odpowiedni pod względem objętości;
  •      Ile sekcji i pojemników ma.

Podobne wiadomości: