Trzy błędne przekonania na temat torebek z herbatą

15 grudnia 2022 15:22
Trzy błędne przekonania na temat torebek z herbatą фото

Zadaniem torebek z herbatą wcale nie jest zmuszanie cię do picia „złej” herbaty, ale sprawienie, aby proces parzenia był jak najbardziej wygodny i szybki. Na przykład w biurze, w którym nie ma specjalnych warunków do parzenia herbaty liściastej... Listę można kontynuować, ale zrobimy inaczej.

Rozwiejemy trzy popularne błędne przekonania na temat torebek z herbatą i powiemy, ile rodzajów torebek z herbatą istnieje obecnie. Zdziwiłbyś się, jak daleko zaszła technologia.

W torebkach po herbacie - odpad produkcyjny

Kurz z indyjskich dróg lub brud z herbaciarni - czego po prostu nie wkładają do torebek z herbatą, zgodnie z komentarzami w Internecie! Ale po pierwsze, fabryka nie będzie gromadzić tylu odpadów, aby stworzyć całą produkcję. Po drugie, po prostu niemożliwe jest zrobienie herbaty z fabrycznego pyłu. Prawdą jest, że herbata wielkolistna rzadko trafia do torebek, częściej stosuje się liść drobnej frakcji. Powód jest prosty - to najwygodniejszy format do szybkiego parzenia.

Kolejnym powodem jest praktyczność. Nie ma sensu pakować dużego arkusza, ponieważ i tak się złamie, będąc w ciasnym pudełku po 25-100 worków.

Barwniki dodawane do torebek

Wiele osób zwraca uwagę, że podczas parzenia czarnej herbaty w torebkach woda szybko ciemnieje, a sam napój mocno plami kubek. Ta obserwacja dała początek mitowi barwnika. Spieszymy się, aby cię zadowolić: to również jest bez znaczenia. Dodawanie barwników nie jest ekonomicznie opłacalne: cena za nie jest zbyt wysoka. Herbata sama w sobie jest dobrym barwnikiem, ponieważ zawiera naturalne pigmenty – teaflawiny i earubiginy.

Zwilż białą szmatkę najdroższą herbatą liściastą i spróbuj ją później wyprać bez wybielacza. Jest mało prawdopodobne, że ci się uda! A torebki są parzone szybciej i barwią wodę, ponieważ zawierają dobrą herbatę.

Smak herbaty w torebkach jest nieporównywalny z parzoną herbatą liściastą.

Często ludzie narzekają, że herbata z torebki traci smak na rzecz herbaty liściastej. Istnieje jednak wyjaśnienie tego zjawiska. Zwykle torebkę herbaty parzy się w kubku biurowym ze stuletnią powłoką lub nawet w plastikowym kubku, używając wody z chłodziarki, która nie nagrzewa się do wymaganej temperatury, i próbuje się ją wypić niemal natychmiast, nie pozwalając napar herbaciany.

Aby jakakolwiek herbata, nawet w saszetce, ujawniła swój smak i aromat, ważne jest przestrzeganie technologii przygotowania. Czarną herbatę zaparzyć wrzącą wodą, a zieloną herbatę wodą o temperaturze 80°C.

  1. Do parzenia używaj dobrej jakości wody - filtrowanej lub butelkowanej. Najlepiej nie z chłodziarki, tylko z czajnika.
  2. Aby naczynia nie zepsuły smaku napoju, do przygotowania herbaty w torebce użyj czystego ceramicznego kubka.
  3. Pozwól herbacie zaparzać się przez 3-5 minut. Chociaż parzenie jest szybkie (woda ciemnieje na naszych oczach), dobry smak można osiągnąć tylko wtedy, gdy dokładnie przestrzega się instrukcji na opakowaniu.
  4. Nie używać ponownie saszetki.

Podobne wiadomości: