Mężczyźni przeżywają 11 dni na sterze statku płynącego z Nigerii na Wyspy Kanaryjskie

1 grudnia 2022 16:44
Mężczyźni przeżywają 11 dni na sterze statku płynącego z Nigerii na Wyspy Kanaryjskie фото

Trzej pasażerowie na gapę zostali uratowani przez hiszpańską straż przybrzeżną w Las Palmas w poniedziałek.

Hiszpańska straż przybrzeżna uratowała trzech mężczyzn, którzy utknęli na tankowcu, który przybył na Wyspy Kanaryjskie z Nigerii, balansując na sterze tuż nad linią wody.

Na zdjęciu opublikowanym na Twitterze przez straż przybrzeżną w poniedziałek trzech pasażerów na gapę siedzi na sterze tankowca Alithini II.

Pływający pod maltańską banderą Alithini II przybył do Las Palmas na Gran Canarii w poniedziałek po południu po 11-dniowej podróży z Lagos w Nigerii, według Marine Traffic, strony internetowej śledzącej statki.

Mężczyźni zostali zabrani do portu i otoczeni opieką służby zdrowia z powodu odwodnienia i hipotermii, poinformowała straż przybrzeżna na Twitterze.

Txema Santana, dziennikarka i doradca migracyjny rządu Wysp Kanaryjskich, napisała na Twitterze: „To nie pierwszy i nie ostatni. Pasażerowie na gapę nie zawsze mają takie samo szczęście”.
Zatłoczona łódź przybywa do Arguineguín na Gran Canarii.
„Nigdy nie widziałem łodzi z tak wieloma ciałami”: śmiertelny koszt atlantyckiej trasy migracyjnej
Czytaj więcej

Niebezpieczne przeprawy na Wyspy Kanaryjskie z Afryki Północnej dramatycznie wzrosły od końca 2019 r. po zaostrzeniu kontroli na trasach śródziemnomorskich.

W październiku 2020 r. cztery osoby ukryły się na sterze tankowca z Lagos, ukrywając się przez 10 dni, zanim zostały odkryte przez policję, gdy statek wpłynął do Las Palmas.

Hiszpańskie dane pokazują, że migracja drogą morską na archipelag wzrosła o 51% w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku w porównaniu z rokiem poprzednim.

Tysiące ludzi ginie każdego roku podczas podróży, która jest coraz bardziej niebezpieczna ze względu na użycie rozklekotanych drewnianych lub nadmuchiwanych łodzi.


Podobne wiadomości: