Więzień transpłciowy zapładnia dwie kobiety w więzieniu dla kobiet

29 lipca 2022 14:14
Więzień transpłciowy zapładnia dwie kobiety w więzieniu dla kobiet фото

W kwietniu Departament Więziennictwa stanu New Jersey poinformował, że dwie więźniarki z Zakładu Karnego Edna Mahan zaszły w ciążę po „przyzwoleniu na stosunki seksualne z innym więźniem”. Ich tożsamość nie została ujawniona, pisze "katu".

Teraz Departament Więziennictwa potwierdził, że jeden transpłciowy więzień, który spowodował ciążę obu kobiet, został przeniesiony do ośrodka karnego dla młodzieży Garden State.

Więzień transpłciowy Demi Minor, lat 27, został umieszczony w Edna Mahan po tym, jak New Jersey uchwaliło w 2021 r. politykę zezwalającą osadzonym na umieszczanie w zakładach zgodnie z ich preferowaną tożsamością płciową, donosi Nowy Jork. Zgodnie z polityką więźniowie mogą ujawnić swoją tożsamość płciową w dowolnym momencie pobytu w więzieniu.

Podczas pobytu w więzieniu Minor składał oświadczenia i pisał w mediach społecznościowych. 5 lipca Minor napisał o przeniesieniu, mówiąc, że „w tym tygodniu zostałem przeniesiony z więzienia dla kobiet do więzienia dla mężczyzn, mam na myśli taką nienawiść do tego, kim naprawdę jestem”.

„To było brutalne, kiedy funkcjonariusze więziennictwa stanowego w New Jersey wpadli do mojej celi z pałkami w pogotowiu i wykrzykiwali żądania. Jestem tak zdezorientowany i załamany po przeniesieniu do męskiej placówki, że jedyne, co mogłem zrobić, to płakać” – dodał Minor w tweecie tego samego dnia.

Departament Więziennictwa powiedział, że prowadzi dochodzenie w sprawie zarzutu nadużycia wobec Minora.

Według Departamentu Więziennictwa, Minor odbywa karę 30 lat więzienia za zabójstwo i podobno jest warunkowo zwolniony w 2037 roku.

Dan Sperrazza, rzecznik Departamentu Więziennictwa, powiedział, że Minor jest „jedyną więźniarką”. Sperrazza nie był w stanie podać dalszych szczegółów ze względu na politykę prywatności wydziału.

W więzieniu Edna Mahan przetrzymywanych jest ponad 800 kobiet, z których 27 to osoby transpłciowe.


Podobne wiadomości: