Zwycięzca Eurowizji 2024 Nemo przyjedzie do Polski z koncertem

14 czerwca 2024 12:23
Zwycięzca Eurowizji 2024 Nemo przyjedzie do Polski z koncertem фото

Po triumfie na Eurowizji piosenkarz Nemo wyrusza w trasę koncertową „Break The Code” po Europie. W ramach trasy muzyk wystąpi w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Koncerty odbędą się w przyszłym roku:

  • Warszawa – 12 kwietnia 2025, klub „Progresja” (ul. Fort Wola, 22)
  • Poznań – 14 kwietnia „B17” (ul. Bułgarska, 17)
  • Kraków – 15 kwietnia „Studio” (ul. Witolda Budryka, 4)

Ceny biletów zaczynają się od 163,50 zł, więcej szczegółów pod linkiem.

Przypomnijmy, że Konkurs Piosenki Eurowizji wzbudził w tym roku wiele emocji – nie tylko ze względu na muzyczne zmagania, ale także ze względu na narastające coraz bliżej finału sprzeczności. Udział reprezentantki Izraela wywołał skandal, szeroko dyskutowano o „duchowym” występie zawodniczki z Irlandii, a reprezentantka Holandii została usunięta ze względu na „niestosowne zachowanie” wobec pracownika pokazu.

Sceptycy znów zaczęli mówić o tym, że Eurowizja „zapomniała” być konkursem piosenki. Jednak Nemo zwyciężyło w dużej mierze dzięki ciekawemu składowi.

24-letni Nemo Mettler ma już na swoim koncie cztery EPki, kilka nagród i występy w programach takich jak „The Masked Singer Switzerland” (jest to szwajcarska adaptacja formatu „The Masked Singer”). Na Eurowizji można było usłyszeć piosenkę „The Code”, łączącą pop, rap, a nawet arię operową. Nemo zaimponował zarówno międzynarodowemu jury, jak i publiczności. Niebinarny muzyk nazwał swoje zwycięstwo „ważnym krokiem w kierunku reprezentacji queer”.


Podobne wiadomości: