Luna będzie reprezentować Polskę na Eurowizji

20 lutego 2024 15:47
Luna będzie reprezentować Polskę na Eurowizji фото

Luna, czyli jak ją nazywamy, polska Lady Gaga, będzie reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji. W szwedzkim Malmoe wykona utwór „The Tower”.

Wykonawcę wybrała komisja powołana przez TVP.

Luna, a właściwie Alexandra Wielgomas, to polska piosenkarka i autorka tekstów. Urodziła się w 1999 roku w Warszawie. Śpiewała w chórze dziecięcym oraz uczyła się gry na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairdy w Grodzisku Mazowieckim. Teraz dziewczyna studiuje na Uniwersytecie Warszawskim i studiuje nauki humanistyczne.

Początkowo dziewczyna zajmowała się twórczością pod prawdziwym nazwiskiem - wydała piosenki „Na wzgórzach niepokoju” i „Zastyga”. W 2020 roku przyjęła pseudonim Luna. Rok później Universal Music Polska wydała jej singiel „Caught In The Night”. Premiera jej debiutanckiej płyty „Nocne zmory” odbyła się w kwietniu tego samego roku.

Faworytką jury w konkursie kwalifikacyjnym była także Justyna Steczkowska, która występowała już na Eurowizji w 1995 roku. Inni artyści, którzy chcieli reprezentować Polskę w Malmö, to Daria, Krystyna Prońko, Marcin Maciejczak, Natasza Urbańska, bryska, Maciej Musiałowski, Izabela Zabielska i Pan Savayn.

Finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 11 maja w Szwecji w Malmo Arena. Półfinały odbędą się tam 7 i 9 maja.


Podobne wiadomości: