Komik z piosenką w stylu lat 80. chce reprezentować Polskę na Eurowizji

20 stycznia 2024 06:27
Komik z piosenką w stylu lat 80. chce reprezentować Polskę na Eurowizji фото

Komik stand-upowy występujący pod pseudonimem Pan Savyan chce pojechać na Eurowizję, która odbędzie się w 2024 roku. Chce wykonać piosenkę „W kolorku amaretto”, która stała się wirusowa w sieciach społecznościowych.

Według Savyana pewnego dnia w drodze do sklepu usłyszał kobietę, która mówiła swojej przyjaciółce, że kupiła sobie bluzkę w kolorze „amaretto”. „Czy kiedykolwiek to słyszałeś? „Kolory Amaretto”? Właśnie zalała mnie fala nostalgii. „Kolory Amaretto” brzmią jak coś z lat 80-tych. Bardzo poetyckie” – komik wyjaśnił, jak przyszedł mu do głowy pomysł na utwór.

Teledysk do tej samej piosenki został opublikowany na YouTube dwa miesiące temu i ma już ponad 400 tysięcy wyświetleń. Filmy nakręcone do tego utworu zyskują także setki tysięcy wyświetleń na profilu autora na TikToku. Piosenka była nawet puszczana w radiu.

Później zapowiedział na portalach społecznościowych, że swój taneczny hit zgłosi do preselekcji polskiej Eurowizji. Ta wiadomość zachwyciła fanów - życzą Savyanowi zwycięstwa w konkursie. „Grammy” za muzykę, „Oscar” za aktorstwo, „Nobel” za tekst i litr wódki za wszystko razem” – czytamy w jednym z komentarzy.

Przedstawiciela Polski na Eurowizję wybierze wewnętrzna komisja. Zainteresowani mogą przesyłać swoje utwory do 2 lutego. Komisja, składająca się z pięciu członków i sekretarza, określi następnie przedstawiciela i skład. Skład komisji będzie znany dopiero po ogłoszeniu finalisty selekcji wstępnej.


Podobne wiadomości: