«Fast & Furious 11» będą ostatnim filmem z serii

16 stycznia 2024 18:42
«Fast & Furious 11» będą ostatnim filmem z serii фото

Ogłoszono, że będzie ostatnim rozdziałem serii.

Dziesiąty film kosztował niewiarygodną kwotę 340 milionów dolarów i nie osiągnął progu rentowności, a na całym świecie zarobił jedynie 714 milionów dolarów. Choć byłby to wynik imponujący dla wielu filmów niskobudżetowych, w tym przypadku uznawany jest za niewystarczający.

Dlatego Universal zamierza obciąć budżet na kolejny film. «Fast & Furious 10» kosztowali 340 milionów dolarów, a zarobili 704 miliony dolarów, a finał będzie kosztował 200 milionów dolarów lub mniej. Planuje się, że zakończenie historii będzie kręcone w duchu klasycznych „Szybkich i wściekłych” - z jednym wielkim napadem lub wyścigiem, a nie charakterystyczną dla najnowszych części podróżą po świecie.

Wielu fanów uważa, że ​​na «Fast & Furious 11» może mieć wpływ niedawny skandal wokół nazwy Diesel. W 2023 roku aktor został oskarżony o molestowanie seksualne, od wyniku procesów z pewnością zależeć będzie los jego bohatera.

Światowa premiera «Fast & Furious 11» zaplanowana jest na 4 kwietnia 2025 roku.

W «Fast & Furious 10» (2023) głównym złoczyńcą był Dante, syn skorumpowanego biznesmena Hernana Reisa (Joaquin de Almeida), który zginął w «Fast & Furious 5» (2011). Dante chciał zemścić się na Dominiku za śmierć ojca. Pod koniec Fast & Furious 10 Dom i jego syn zostali uwięzieni przez Dantego, który wyszedł zwycięsko z bitwy. Fani spodziewali się rewanżu w «Fast & Furious 11». Snyder stwierdził również, że Dante nie powróci w ostatnim rozdziale. Według niego pojawi się nowy złoczyńca.

Dante po pojedynku z Dominikiem wyrusza na polowanie na Luke’a Hobbsa (Dwayne Johnson), który zastrzelił swojego ojca po przegranej w konfrontacji z Toretto. O Łukaszu powstanie osobny film, w którym Dante powróci.

 


Podobne wiadomości: