Miłość czy zimna kalkulacja: dlaczego Twój kot woli spać z Tobą

4 listopada 2023 14:23
Miłość czy zimna kalkulacja: dlaczego Twój kot woli spać z Tobą фото

Co zaskakujące, nawet koty, z którymi nie można się kąpać w ciągu dnia, wolą spać ze swoimi właścicielami w nocy. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje.

Koty są zwierzętami bardzo niezależnymi: żyją w myśl zasady „Idę, gdzie mi się podoba i chodzę samodzielnie”. Jednak mimo to w nocy bardzo często zamieniają swój gniew w litość i przychodzą do danej osoby, aby spać. Czy to wszystko z powodu silnej miłości do właściciela? A może zwierzęta robią to ze względu na swoje potrzeby? Według lekarzy weterynarii możliwe są różne opcje.

Koty to zwierzęta bardzo ciepłolubne, ich zwykła temperatura jest o 2 stopnie wyższa niż temperatura zdrowego człowieka. Kiedy jest im zimno, przylegają do siebie, dlatego bezdomne koty często śpią w stosie. Samotni ludzie muszą spać zwinięci w kłębek.

Ponadto zwierzęta często celowo szukają źródeł ciepła. Organizm ludzki jest do tego idealny. Co więcej, najbardziej atrakcyjną rzeczą pod tym względem jest głowa.

Dlatego jeśli nie podoba Ci się to, że Twój kot wpełza do Twojego łóżka, spróbuj po prostu ogrzać dla niego inne miejsce. Całkiem możliwe, że tam trafi.

W naturze większość kotów chowa się na drzewach, aby tropić ofiarę lub ukrywać się przed innymi drapieżnikami. Dlatego poczucie bezpieczeństwa na każdej wysokości leży we krwi naszych kotów. A ciało gospodarza jest do tego idealne. Możesz zadowolić swojego zwierzaka, umieszczając jego domek lub legowisko wyżej.

Czasami kot śpi z tobą, bo po prostu cię kocha. Jak to zrozumieć? Jeśli Twój pupil ociera się głową o Twoją, oznacza to, że chce złapać Twój zapach i zostawić swój, czyli oznaczyć Cię jako członka swojej rodziny. Prawdopodobnie nie będziesz chciał z tym walczyć.


Podobne wiadomości: