13-latka stanie przed sądem za wyłudzenie 58 000 zł

17 października 2023 17:20
13-latka stanie przed sądem za wyłudzenie 58 000 zł фото

Stołeczni policjanci zatrzymali 13-letnią dziewczynkę podejrzaną o udział w oszustwach telefonicznych. Dziewczyna wraz z innymi osobami jest podejrzana o próbę wyłudzenia dwóch osób na łączną kwotę 58 000 zł.

Jak oszukali

Jak podaje Super Express, do ofiar zadzwoniła osoba, która przedstawiła się jako policjant i poprosiła o przekazanie określonej kwoty pieniędzy na pomoc policji w schwytaniu przestępcy lub przeprowadzeniu jakiejś akcji operacyjnej. Tak też było w tym przypadku.

Nieznana osoba zadzwoniła do 94-letniego mężczyzny i przedstawiając się jako policjant, poprosiła go o wypłatę z konta 40 000 zł, aby pomóc policji w przeprowadzeniu akcji przeciwko oszustom. Następnie emeryt z pieniędzmi musiał wrócić do domu i przekazać je konkretnej osobie, która podała z góry ustalone hasło. Tą osobą była 13-letnia dziewczynka.

Emeryt okazał się jednak czujny i zamiast niego na spotkanie przybyła policja.

Dziewczynie grozi proces

Funkcjonariusze ustalili już wcześniej, że 13-letnia nastolatka otrzymała już od innej ofiary 18 tys. zł, w związku z czym została poszukana i ostatecznie przewieziona do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Sprawa nastolatka trafiła już do sądu.


Podobne wiadomości: