Legendarnemu polskiemu raperowi grozi do 15 lat więzienia za handel narkotykami

19 sierpnia 2023 17:02
Legendarnemu polskiemu raperowi grozi do 15 lat więzienia za handel narkotykami фото

Kaczy Proceder to jeden z legendarnych warszawskich raperów, który swoje pierwsze utwory wydał już w latach 90. Niedawno został aresztowany pod zarzutem udziału w międzynarodowej grupie przestępczej i przemytu narkotyków.

Od lat 90. Kaczy jest członkiem Teddy Boys '95, paramilitarnej formacji warszawskiej Legii, która dla wielu rozpoczęła drogę do nielegalnego zarobku. Śledczy dowiedzieli się o skali zbrodni grupy od skruszonego gangstera o pseudonimie Hanior. Przyznał, że gang, w skład którego wchodziło wielu członków Teddy Boys '95, przemycił z Holandii ponad 3,5 tony marihuany, 500 kg amfetaminy, 300 kg kokainy i 250 kg heroiny.

19 czerwca 2023 raper wraz z sześcioma innymi osobami został zatrzymany przez CBŚP i Straż Graniczną. On i inni podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Geografia ich działalności obejmowała Polskę, Hiszpanię, Niemcy, Litwę, Ekwador i inne kraje.

Uważa się, że od 2018 roku nielegalnie sprowadzili do Polski ponad pięć ton marihuany i haszyszu oraz pół tony kokainy. W przemyt mają być zamieszani m.in. przedstawiciele grupy Teddy Boys '95.

Transport narkotyków odbywał się w sposób wyjątkowy jak na polskie standardy - przy pomocy lekkiego samolotu, który zakupiono za ok. 200 tys. euro. Pomocy w transporcie udzielał zawodowy pilot, który wskazywał małe lotniska w Polsce i innych krajach Europy, gdzie można było dostarczyć nielegalny ładunek bez wzbudzania podejrzeń.

W ramach śledztwa zarzuty usłyszało już 31 osób. „Z uwagi na to, że sprawa jest wieloodcinkowa i związana z działalnością międzynarodowej grupy przestępczej, prowadzone śledztwo ma charakter rozwojowy, a pracownicy nie wykluczają dalszych zatrzymań” – powiedział CID.

W celach informacyjnych

Jego kariera rozpoczęła się na przełomie 1997 i 1998 roku, kiedy wraz z raperem Chadą założył grupę Proceder. Jednocześnie Kaczy był nieoficjalnym członkiem grupy Molesta. Do dziś uważani są za prekursorów ulicznego rapu.

Kariera Kaczego nabrała rozpędu wraz z wydaniem debiutanckiego albumu Molesty Scandal. Raper miał już kłopoty z prawem, więc krótko po wydaniu albumu Kaczy uciekł do Londynu, bojąc się więzienia.

W 2021 roku wydał swój pierwszy solowy album „Drill, prawda, completee”, na którym wystąpili znani przedstawiciele sceny rapowej tacy jak Paluch, Płomień 81, Włodi, Bilon, Wilku WDZ. Oznacza to, że nawet po latach Kaczy był szanowany w branży.


Podobne wiadomości: