Dlaczego truskawki są przydatne i kto lepiej ich nie jeść

8 maja 2023 10:24
Dlaczego truskawki są przydatne i kto lepiej ich nie jeść фото

Sezon truskawkowy tuż tuż. Na półkach sklepów lub rynków można już znaleźć jagodę, która jest ulubieńcem wielu.
Większość ludzi zwraca uwagę na znaczenie jedzenia truskawek i ma rację, ponieważ ludzki organizm może czerpać z nich wiele przydatnych właściwości. Nrp.news mówi, dlaczego musisz zjeść tę jagodę.

Korzyść

Zawartość składników odżywczych schodzi poza skalę: witaminy A, C, PP, B, E, K, błonnik, karotenoidy, kwas foliowy i jabłkowy, magnez, cynk, sód, żelazo, wapń, miedź itp. Wszystko to w połączeniu poprawia metabolizm, apetyt i pracę jelit oraz zapobiega procesom zapalnym.

Ponadto truskawki przyczynią się do utraty wagi, ponieważ rozkładają tłuszcze i normalizują poziom cukru we krwi. Pozytywny wpływ odczuje układ sercowo-naczyniowy, odporność, wzrok, układ nerwowy, stawy itp.

Nie zapominaj, że jagoda ma działanie moczopędne i odmładzające na organizm, ponieważ wspomaga regenerację komórek i zapobiega ich starzeniu. Truskawki są również przydatne przy anemii i ciąży ze względu na zawartość kwasu foliowego.

Dla kogo to jest szkodliwe

Pomimo ogromnych korzyści, istnieje szereg ograniczeń w stosowaniu. Truskawki są silnym alergenem, dlatego najlepiej ograniczyć dostęp do nich bardzo małym dzieciom i alergikom. Nie musisz jeść jagód na zapalenie żołądka, wrzody, zapalenie pęcherza i choroby nerek, ponieważ zawiera dużo kwasu owocowego.

truskawki

Ile możesz jeść dziennie

Dzienne spożycie owoców, w tym jagód: 300 - 400 gramów. Truskawki, podobnie jak inne jagody lub owoce, odniosą korzyści, jeśli zastosujesz się do zaleceń dotyczących ich stosowania.

Truskawki najlepiej spożywać rano jako przekąskę lub przed głównymi posiłkami. Lepiej nie stosować go na czczo lub późnym wieczorem. Jeśli mówimy o kaloriach, to w 100 gramach znajdziesz średnio 32,5 kilokalorii. Ale ponieważ jagoda jest często spożywana z cukrem, kwaśną śmietaną lub bitą śmietaną, zawartość kalorii znacznie wzrasta.

Jak wybrać dobrą truskawkę

Oczywiście lepiej jest hodować własne. Ale jeśli nie jest to możliwe, w sklepach należy zwrócić uwagę na takie szczegóły:

  1. Poszukaj jaskrawoczerwonych truskawek bez białych lub zielonych plam. Oznacza to, że są w pełni dojrzałe i słodkie.
  2. Wąchaj truskawki. Jeśli mają słodki owocowy aromat, jest bardziej prawdopodobne, że będą dojrzałe i pachnące.
  3. Sprawdź kucyk. Jeśli jest zielona i świeża, to znak, że truskawka właśnie została zerwana. Jeśli łodyga jest brązowa lub sucha, truskawka może nie być już w najlepszym stanie.
  4. Zbadaj powierzchnię truskawki. Poszukaj śladów pleśni lub siniaków, które mogą wskazywać, że jagoda się zepsuła.
  5. Weź pod uwagę rozmiar i wagę truskawek. Pełne, ciężkie truskawki są bardziej soczyste i słodsze niż małe, lekkie.

Mając na uwadze te czynniki, będziesz mógł wybrać najlepsze truskawki i w pełni cieszyć się ich słodkim, soczystym smakiem.

 


Podobne wiadomości: