Twitter wprowadził monetyzację: możesz teraz zarabiać na swoich treściach w sieci społecznościowej

30 kwietnia 2023 08:11
Twitter wprowadził monetyzację: możesz teraz zarabiać na swoich treściach w sieci społecznościowej фото

Użytkownicy Twittera mogą teraz zarabiać na własnych treściach – firma wprowadziła monetyzację. Działa w ramach platformy twórców Subskrypcje (płatna subskrypcja strony użytkownika).

Witryna na Twitterze zawiera bardzo szczegółowe informacje o tym, jak działają twórcy subskrypcji, ale najważniejsze jest to. Użytkownik sam ustala koszt subskrypcji swojej strony. Po tym, jak ktoś się do niego zapisze, większość ustalonej kwoty trafi na konto użytkownika.

Dopóki łączna kwota przelewów nie przekroczy 50 tysięcy dolarów, użytkownik będzie otrzymywał 97% kwoty subskrypcji, 3% przejmie Twitter. Jeśli łączna kwota przelewów przekroczy 50 tysięcy dolarów, to Twitter weźmie dla siebie 20%, a użytkownik dostanie 80%. Twitter podkreśla, że ​​Apple pobiera 30% prowizji za zakupy w aplikacji, więc w rzeczywistości (jeśli subskrypcja jest kupowana przez urządzenie Apple) prowizje wyniosą odpowiednio 33 i 50%. Minimalna kwota czeku to 50 USD. Twórcy subskrypcji działają w 115 krajach.

Elon Musk promował już twórców Subskrypcji. Napisał na swojej stronie: „Twórcy treści mogą teraz umożliwiać subskrypcje swoich tekstów, zdjęć i filmów na całym świecie na tej platformie”.


Podobne wiadomości: